اتوبوس های نشاط اجتماعی در مناطق محروم شیراز به حرکت درآمد

خبرگزاری میزان- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس در مراسم امضای تفاهم نامه و رونمایی از ۶ پایگاه سیار اجتماعی (اتوبوس) ویژه کودکان و نوجوانان برای رفع آسیب های اجتماعی در شیراز گفت: بحث راه اندازی اتوبوس های خدمات اجتماعی چند سالی است که مطرح است و بالاخره امروز شاهد به بار نشستن آن هستیم که این اقد ام شهرداری قابل تقد یر است.

وی بیان کرد: در حوزه اجتماعی دستگاه های مختلفی دخیل هستند و در همین راستا معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، تمام دستگاه های مسئول را مورد ارزیابی قرار می دهد که شهرداری شیراز با توجه به فعالیت های مثبت خود در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و ورود مسئولانه در این حوزه، رتبه اول را کسب کرده است.

اکبری با اشاره به تعدادی از وظایف قوه قضاییه در پیشگیری از وقوع جرم، اظهار کرد: یکی از اولویت های ما در دادگستری استان، حوزه آسیب های اجتماعی و جلوگیری از طلاق، حاشیه نشینی و اعتیاد است و با حد ود ۶۰ مرکز مشاوره خانواده و کانون وکلا در این طرح همکاری می کنیم تا مناطق محروم هم از مزایای این طرح بهره مند شوند.

این مقام مسئول به برخی از ویژگی های طرح پایگاه های سیار اجتماعی پرداخت و گفت: اولین ویژگی این طرح تیمی بودن آن است و نکته مهم دیگر این است که روند مراجعه مردم به ما به شکل مراجعه ما به مردم تغییر کرده است.

وی افزود: عدالت اجتماعی با مساوات اجتماعی فرق دارد و این اتوبوس ها نیز بیشتر به مناطق کمتر برخوردار شهر اختصاص داده شده است و برنامه ریزی شده تا قریب به ۵٠٠ هزار نفر در ٣٠ محله، تحت پوشش بسته اجتماعی کامل و تخصصی قرار گیرند.

اکبری خاطرنشان کرد: باید از همه متخصصان در حوزه های مختلف دعوت کرد تا برای خدمت رسانی به مناطق محروم و کم برخورد ار بسیج شوند تا شاهد کاهش طیف گسترده ای از چالش های اجتماعی باشیم.

گفتنی است این اتوبوس ها دارای امکاناتی نظیر کتابخانه، بازیخانه، مشاوره روان شناختی، مشاوره حقوقی، پایش جسم، نمایشگاه و سینما هستند.
بیشتر بخوانید: بازدید رییس کل دادگستری استان یزد از کانون فرهنگی صاحب الزمان (عج) یزد انتهای پیام/

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.