دادستانی با مقصرین تیراندازی به مردم غیزانیه برخورد کند

حامد ساعدی، فعال دانشجویی دانشگاه تهران که در حال حاضر در منطقه غیزانیه حضور دارد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، خواستار پاسخگویی دادستانی وپلیس به مسئله تیراندازی نیروی انتظامی که از ضابطان قوه قضاییه است در روز عید فطر به مردم این منطقه محروم شد.

وی افزود: در روز عید فطر مردم بدلیل نداشتن آب شرب و عدم توجه مسئولین جاده اهواز به ماهشهر را بسته و خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع شدند با این وجود بدون اینکه مردم با پلیس درگیر شوند یا مسلح باشند یکی از پرسنل پلیس به سوی مردم تیراندازی و حدود۴ نفر را مجروح کرد.

این فعال عدالتخواه با بیان اینکه انتظار از پلیس این بود که در جریان اعتراضات غیزانیه خویشتن داری کرده و مردم منطقه را آرام کند نه اینکه به تحریک آنها بپردازد، گفت: سوال که پلیس و قوه قضاییه باید به آن پاسخ دهند این است که آیا مردم غیزانیه مسلح بودند و از طرفی دستور شلیک از سوی چه کسی صادر شد؟

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مردم غیزانیه یا به دلیل ترس و یا ناامیدی از رسیدگی در محاکم قضایی طرح شکایت نمی کنند، تصریح کرد: از وکلا و کانون وکلا در مقام مدعیان عمومی خواستاریم که شان اجتماعی خود را در قبال مردم غیزانیه ایفا کنند و به پیگیری اعاده حقوق مردم آسیب دیده این منطقه بپردازند.

این فعال عدالتخواه گفت: متاسفانه تیر اندازی پلیس به مردم منجر به سوء استفاده گروه های تجزیه طلب و عناصر خارجی ضد نظام انقلاب شده با این وجود ما از دادستان درخواست می کنیم که با ورود به این مسئله و شناسایی مقصر یا مقصرین تیرانداری به مردم غیزانیه آن ها را مجازات کند.

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.