درباره ما:

گروه وکلای پایه یک و متخصص دفتر وکالت و مشاوره حقوقی نارمک که به اختصار به نام “وکیل نارمک” شناخته می شود، جمعی از وکلای خانم و آقا با پروانه وکالت پایه یک هستند که پروانه وکالت و مجوز فعالیت خود را از دو نهاد کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده دریافت نموده اند.

لازم است بدانیم وکلای دادگستری بعد از قبولی در آزمون وکالت، دوره کارآموزی ۱۸ ماهه خود را زیر نظر وکیل سرپرست طی میکنند و در این دوره علاوه بر آموزشهای مختلف، با شرکت در جلسات دادرسی تجربه کسب نموده و در عین حال می توانند در برخی از دعاوی به وکالت بپردازند.

بعد از اتمام دوره کارآموزی و قبولی در آزمون اختبار، به آنها پردانه وکالت پایه یک داده می شود.

در زمان اعطای پروانه وکالت پایه یک در مراسم تحلیف، وکلا قسم یاد می کنند که مدافع حق باشند و شرافت خود را وثیقه قسم خویش قرار می دهند.

در حال حاضر در ایران از سوی هیچکدام از دو نهاد یاد شده، گواهی نامه وکالت تخصصی برای وکلا صادر نمی شود و وکلای پایه یک می توانند در تمامی انواع دعاوی به وکالت و مشاوره حقوقی بپردازند.

هرچند در سالهای اخیر تلاشها و اقداماتی از سوی نهادهای اعطا کننده پروانه وکالت برای تخصصی شدن امر وکالت صورت گرفته است، اما هنوز مفهوم وکیل متخصص، یک مفهوم غیر رسمی است.

در حال حاضر بخشی از دادگاه‌ها تخصصی شده اند. در حوزه‌های بورس، فضای مجازی، اسناد تجاری، شرکت ها، خانواده، اطفال، رسانه، اوقاف و سایر حوزه‌ها، قضات محترم آموزش‌های تخصصی ویژه ای را طی می کنند و قوه محترم قضائیه پرونده‌ها را به صورت تخصصی به شعب مجتمع های قضایی خاص ارجاع می‌دهد و رسیدگی به پرونده ها تا حد زیادی تخصصی شده است.

با توجه به تنوع گسترده موضوعات پیچیده روابط کاری و انسانی عصر مدرن، امروزه حرفه ارزشمند وکالت نیز از مقطع سطحی و عمومات خارج شده و فلسفه وکالت تخصصی را توجیه مینماید.

شرایط امروز جامعه حقوقی اقتضا دارد که وکالت به سمت تخصص گرایی برود و باید وکلا در زمینه‌های مشخص و تخصصی فعالیت کنند.

درک این واقعیت که یک وکیل نیز همانند یک پزشک هیچ گاه قادر نیست نسبت به کلیه امور و موضوعات مختلف و متنوع حقوقی تخصص و تسلط کامل داشته باشد، دشوار نیست زیرا

با توجه به پیچیدگی های امور زندگی کنونی، اگر وکیلی توفیق و پیروزی در پرونده های ارجاعی خود را در نظر داشته باشد، ناگزیر است تمام دانش و فنون دفاعی خود را تخصصا صرف یک یا چند گرایش حقوقی مشخص نماید تا بتواند در احقاق حقوق موکلین خود موثرتر باشد.

به عنوان مثال وکیلی که در حوزه دعاوی ملکی و املاک، تجربه و تسلط کامل دارد و سالها حائز سوابق ارزنده وکالتی در این خصوص بوده و این نوع از دعاوی حقوقی را تخصصا بعنوان گرایش حرفه ای خود برگزیده است، نسبت به همکار وکیلی که در انواع دعاوی حقوقی فعالیت داشته و در همه زمینه های وکالتی قبول پرونده می نماید، منطقا رجحان و منزلت حرفه ای ویژه ای در ارائه وکالت تخصصی در خصوص دعاوی ملکی خواهد داشت.

بنابراین عنوان وکیل متخصص، عنوانی است که از سوی نهادهای وکالت ایران به وکلا اعطا نمی شود و در واقع در حال حاضر مرجع رسمی احراز تخصص وکلا در ایران وجود ندارد و به طور عرفی وکیلی که تحصیلات تکمیلی خود را در گرایش های مختلف حقوقی مثل حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق عمومی، حقوق پزشکی، حقوق ثبتی، حقوق خانواده، حقوق مطبوعات، حقوق انرژی و سایر گرایشهای متنوع رشته حقوق در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه های داخلی یا خارجی ادامه داده است و یا بر اساس علاقمندی خود دانش و تجربه خود را معطوف به یک یا چند

گرایش حقوقی نموده و در آنها مسلط شده است، عرفا وکیل متخصص آن نوع از دعاوی شناخته می شود و می تواند نسبت به وکالت و مشاوره حقوقی تخصصی، ارائه خدمت نماید.

در دفتر وکالت و مشاوره حقوقی “وکیل نارمک” که به دلیل وقوع در محله اصیل نارمک تهران به این نام شناخته می شود، سعی شده است تا گروه وکلایی که برای ارائه خدمات مشاوره و وکالت به هموطنان عزیز خصوصا ساکنین تهران و بالاخص شرق تهران و محله مصفای نارمک از میان انبوه وکلا برگزیده می شوند، بر اساس دانش تخصصی و تجربه وکالتی در حوزه های مختلف حقوقی من جمله دعاوی حقوقی، دعاوی کیفری، دعاوی خانوادگی، دعاوی ثبتی، دعاوی ملکی و امور قراردادها به صورت تخصصی خدمات خود را ارائه نمایند.

گروه وکلای پایه یک دفتر وکیل نارمک با در نظر گرفتن اصول اخلاقی منبعث از تعالیم دین مبین اسلام و حفظ ارزشهای والای انسانی، نهایت سعی و اهتمام خود را صرف می نمایند تا در امور و پرونده هایی که از سوی موکلین محترم به آنها ارجاع می شود با حفظ کرامت انسانی و محرمانگی اطلاعات و پایبندی به قسم وکالتی خود، با رعایت سه اصل خدمت صادقانه، پیگیری مسئولانه و حق الوکاله منصفانه در راه احقاق حقوق موکلین محترم بکوشند و مدافع حق باشند.

در این سایت با هدف آگاهی رسانی عمومی بطور مستمر مطالب و مقالات متنوع در موضوعات مبتلابه حقوقی درج

می گردد تا گامی در جهت افزایش سواد حقوقی جامعه برداشته شود.

مایه خرسندی ماست که ما را از نظرات ارزشمند خود در جهت اعتلای خدمات دفتر وکیل نارمک هم از نظر شکلی و هم از نظر ماهوی یاری نمایید.

دفتر وکالت و مشاوره حقوقی وکیل نارمک روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ با هماهنگی و رزرو وقت قبلی و اعلام موضوع دعوی یا مساله حقوقی خود برای ارجاع به وکیل متخصص حوزه مربوطه، به ارائه خدمات مشاوره و قبول وکالت می پردازد.

دفتر وکیل نارمک در محله نارمک تهران، خیابان آیت، بالاتر از چهاراه تلفنخانه (تقاطع خیابان شهید ثانی)، نرسیده به میدان نبوت (هفت حوض)، نبش کوچه چنگیز دلاور، جنب نمایندگی ۱۰۱۲ ایران خودرو، پلاک ۲۷۵ واحد ۵ واقع شده‌است.

بدیهی است امروزه مشاوره حقوقی یک خدمت لوکس به شمار نمی رود و انسان عصر حاضر در تمامی امور و روابط کاری و انسانی خود نیازمند مشاوره است تا از تصمیمات و اقدامات اشتباه جلوگیری نماید. اشتباهاتی که گاه ممکن است منجر به از دست دادن سرمایه جان، مال و آبروی اشخاص شود.

و از این حیث که مشاوره صحیح، راه صحیح را نشان می دهد و گفتار وکیل متخصص حاصل دانش و تجربه اوست و هیچ خدمت ارزشمندی رایگان نیست مگر آنکه ماهیتا بی بها باشد، خدمات مشاوره حقوقی دفتر وکیل نارمک با تعرفه ای منصفانه به مراجعین محترم ارائه می شود.

آرمان همه ما این است که گام هایمان در راه احقاق حق و برقراری عدالت و نظم اجتماعی در کشور شکوهمند جمهوری اسلامی ایران، هر روز استوارتر و عزممان برای حل مسائل حقوقی هموطنان عزیز برای کسب آرامش و رضایتمندی ایشان، روز افزون باشد و خدمات ما مورد رضایت حضرت حق واقع شود.