پرونده مرگ مشکوک وکیل مهابادی موشکافانه بررسی شود

به گزارش کردپرس، علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی، امروز ۱۷ خرداد ماه در دیدار با رئیس کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی گفت: باید درخصوص اطلاع رسانی ها با نهایت دقت و سنجیدن جوانب امر اقدام گردد چرا که اطلاع رسانی غیر اصولی خصوصاً در پرونده های قضایی می تواند تبعات ناخوشایند و جبران ناپذیری داشته باشد.

او با یادآوری اصول و ضوابط قانونی در مورد اطلاع رسانی صحیح در پرونده فوت مشکوک یکی از وکلای دادگستری در شهرستان مهاباد، از مسئولین کانون خواست تا بدون اطمینان از نتایج قطعی، هم در مورد اخیر و هم در موارد مشابه از اطلاع رسانی عجولانه پرهیز نمایند.

این مقام قضایی با ابراز همدردی با خانواده وکیل مرحوم بیان داشت: در صورت احراز ارتکاب جرم قتل عمدی در پرونده آن مرحوم، موضوع با جدیت پیگیری و قاطعانه برخوردهای لازم قانونی معمول خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان در خصوص اعلام نیاز کانون وکلا به جذب وکلای جدید اشاره کرد و گفت: باید با توجه به جمعیت استان و نیز لحاظ تعداد وکلای موجود و تعداد پرونده های مطروحه در شعب دادگستری، وسعت جغرافیایی استان، میزان بهره مندی مردم از وکیل در پرونده ها و سایر عوامل، باید با تعامل و همفکری تعداد مورد نیاز وکیل معین و اعلام گردد.

او با اشاره به عدم رعایت انجام وکالت در حوزه قضایی مربوط توسط برخی قضات بازنشسته وکیل تصریح کرد: انتظار ما از این بزرگواران رعایت حداکثری قوانین است وقتی که صراحت قانون به ممنوعیت ۳ سال وکالت در آخرین حوزه قضاوت است همکاران قضایی سابق عنایت لازم داشته باشند. مع الوصف از مسئولین کانون می خواهم نظارت کامل و دقیق به این موضوع داشته باشند تا حقی از کسی تضییع نگردد.

در ادامه این جلسه سعید عباسی رئیس کانون وکلاء دادگستری آذربایجان غربی اطلاع رسانی عجولانه در امور قضایی را بر خلاف قوانین وضوابط دانست و بیان داشت: باید منتظر نتایج قطعی در خصوص فوت مشکوک وکیل مرحوم شهرستان مهاباد بود و بعد اطلاع رسانی نمود تا خدای نکرده سوء برداشتی حادث نگردد.

عباسی ضمن ابراز همدردی با خانواده وکیل مرحوم از رئیس کل دادگستری استان خواست تا دستور دهند با بررسی موشکافانه پرونده مشارالیه به موضوع قاطعانه رسیدگی قضایی صورت گیرد.

به گزارش کردپرس، عصر روز ۵ خرداد ماه خبر پیدا شدن جنازه یکی از وکلای مهابادی در یکی از باغ های جاده برهان(محور مهاباد – بوکان) در فضای مجازی این شهر منتشر و اعلام شد؛ این فرد با ضربات چاقو به قتل رسیده است .

با گذشت سه روز از کشف جنازه این وکیل مهابادی برخی منابع خبری از خودکشی این وکیل خبر می دهند و تا کنون مرجعی رسمی دلیل مرگ این شهروند را اعلام نکرده است.

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.