دیدار رئیس و نایب رئیس کانون وکلای مرکز با کارکنان اداری

به گزارش روابط عمومی کانون شنبه یازدهم مردادماه ١٣٩٩ دکتر جلیل مالکی رئیس و دکتر عبدالله سمامی نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نشستی با کارکنان اداری کانون برگزار کردند.
در این نشست دکتر مالکی با تاکید بر اینکه تخلفات اداری در بین کارکنان اداری کانون در مقایسه با سایر سازمان ها در کمترین حد ممکن است که جای تشکر دارد گفت: بر اساس خطی مشی های تعیین شده ، فصل جدیدی در خدمات اداری کانون وکلا شروع شده است.
مسئولیت بخش اساسی اجرای برنامه های مبتنی بر این خطی مشی ها باکارمندان عزیز کانون است . یکی از مهم‌ترین این خط مشی ها رفتار عزتمند و موجب افزایش اعتماد وکلا و کار اموزان به خانه صنفی خود یعنی کانون وکلا است. در راستای این هدف همکاران باید در مواجهه با ارباب رجوع با نهایت صبر و احترام و اخلاق رفتار نمایند.
باید توجه داشته باشید که نارضایتی وکیل و کارآموز وکالت از نحوه ارائه خدمات شما و تکرار آن باعث کاهش اعتماد آنها به کانون می شود که باید به طور جد از آن پرهیز کرد.
شان وکیل و کارآموز وکالت در کانون باید به طور کامل رعایت شود حتی اگر رفتار نامناسب و خلاف شأن از آنها مشاهده شود کارمند نباید مقابله به مثل کند بلکه باید با رعایت احترام به آنها مراتب را جهت رسیدگی در مراجع مربوطه به مدیر داخلی اعلام تا برابر مقررات اقدام نماید.

دکتر مالکی ادامه داد: نکته بعد “رعایت نظم سازمانی” است .
رعایت “نظم سازمانی ” باید سرلوحه امور همکاران اداری باشد . نظم اداری یعنی نظم در ورود و خروج به موقع و انجام هر کار در زمان مناسب خود . رعایت سلسله مراتب اداری یکی دیگر از مقتضیات “نظم سازمانی” است که باید به آن توجه کنند.
رئیس کانون مرکز همچنین افزود : رعایت رفتار سازمانی از دیگر و ظایف کادر اداری کانون است . منظور از رفتار سازمانی وظیفه شناسی در حین خدمت . کارایی لازم در انجام وظیفه ، پرهیز از اتلاف وقت اداری ، رفتار مناسب با ارباب رجوع بالاخص وکلا و کار اموزان وکالت . عدم مکالمه تلفنی شخصی در حین مواجهه با ارباب رجوع ، عدم محول کردن کار امروز به فردا و بالاخره امانت داری و پرهیز از سخن چینی و غیبت در حین انجام و ظیفه است که باید رعایت شود.
در پایان آقای دکتر مالکی ضمن قدر دانی از زحمات همکاران افزودند با اجرای دقیق آیین نامه رسیدگی به تخلفات اداری نظام تشویق در موارد کارایی از یک طرف و سامان دهی رفتار سازمانی در مواجهه با تخلفات اداری اجرایی خواهد شد.

در ادامه دکتر عبدالله سمامی نایب رئیس محترم کمیته ب کانون به ایراد سخن پرداخت و گفت : همانطور که باید اخلاق با وکلا و کارآموزان رعایت شود میان خودتان نیز باید رعایت شود یعنی در ارتباط همکاران اداری با هم نیز باید رعایت اخلاق انجام شود. ایشان گفت هر کارمندی در حوزه فعالیتی که در کانون انجام می دهد می تواند طرح های خلاقانه خود را در بهتر شدن وضعیت اداری به مدیر محترم داخلی و بنده ارائه دهد.
در پایان نیز موسوی مدیر داخلی کانون ضمن تبریک به رئیس و نایب رئیس کانون به ایشان این اطمینان را داد که کمترین چالش ها در امور اداری کنترل شود تا اعضای محترم هیات مدیره به مسایل کلان کانون با خیالی آسوده بپردازند.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز

منبع

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.