دیدار رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با معاونت حقوقی نیروی انتظامی تهران بزرگ (فاتب)

روز دوشنبه مورخ ٣/۶/ ١٣٩٩ رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با معاونت حقوقی نیروی انتظامی تهران بزرگ (فاتب) دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر مالکی ایام عزاداری سید و سالار شهیدان را تسلیت گفت و از فعالیت های  نیروهای مسلح  مخصوصا نیروی انتظامی کشور قدردانی کرد و به معاونت محترم و هیات همراه خیر مقدم گفتند.

دکتر مالکی در ادامه با اشاره به اینکه کانون وکلای دادگستری به عنوان قدیمی ترین نهاد مدنی در کشور تلاشش این بوده است که از حق دفاع مردم دفاع کند ،گفت: طبیعتا بخش عمده ای از این حق دفاع در سازمانهایی مانند نیروی انتظامی و مراجع قضایی و شبه قضایی و…می باشد.

ایشان ادامه داد بدیهی است سیاست کانون وکلا حمایت از همه ارکان و سازمانهای رسمی کشور است در این میان نیروی انتظامی خط مقدم بخشی از حق دفاع مردم می باشد و ارتباط تنگاتنگ ما با نیروی انتظامی بسیار مهم و تاثیر گذار برای مردم است.

اگر بین نیروی انتظامی و کانون وکلا فاصله باشد هیچکدام به خوبی نمی توانند به وظایف ذاتی و سازمانی خود عمل نمایند.

اهمیت تعامل ما با نیروی انتظامی کمتر از تعامل ما با دستگاه قضایی نیست.

در ادامه سرهنگ فلاح زاده معاونت حقوقی نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن تسلیت به مناسبت این ایام و تبریک به مناسبت استقرار هیات مدیره جدید کانون وکلا گفت: ما آماده هستیم طی تفاهم نامه ای ارتباطات قوی تر و عملی با کانون وکلا داشته باشیم تا بتوانیم خدمات عمومی بهتری به کشورمان دهیم . ضمنا بر این باوریم شئونات وکلای دادگستری باید در مراجع انتظامی بیش از پیش حفظ شود.

در این ارتباط به دنبال تاثیر در داخل نیروی انتظامی و بیرون آن از حیث آموزش حقوق هستیم.

در ادامه این جلسه در خصوص مواد تفاهم نامه صحبت شد و مقرر شد طی دستورالعملی ضمن تاکید به رعایت شان وکلای دادگستری، به کلانتری ها دستور داده شود انجام امور وکالتی وکلای دادگستری هنگام ورود به کلانتریها در اولویت قرار گیرد.

همچنین سرهنگ محمد رضا جهان آرا ،رئیس اداره معاضدت و دعاوی نیروی انتظامی تهران بزرگ و سرهنگ اسلام رضایی، کارشناس و سرهنگ دکتر نعمت الله ناروقه، کارشناس و وکیل محمد شیوایی و سبحانی حضور داشتند و موضوعات مورد نظر خود را ارائه دادند.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز

منبع

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.