کانون وکلا در امر ساماندهی تابلوهای مشاغل شهر پیش قدم شود

«محمد نعیمی نژاد» در جلسه کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد که با موضوع ساماندهی تابلوی وکلا در سطح شهر برگزار شد، با بیان این که ظاهراً قانون گذار داشتن حق وضع مقرره را به شورای اسلامی شهر واگذار کرده است، اظهار کرد: باتوجه به وجود برخی از عرف های اشتباه در سطح شهر، نخبگان و به ویژه مدیریت شهری موظف هستند که با تدوین راهکارهای قانونی، عرف های اشتباه در حوزه های مختلف شهری را برطرف و به نفع شهروندان ساماندهی کنند.

وی خطاب به کانون وکلا افزود: اگر این نهاد حقوقی که خود مرجعی امین برای دفاع از حق مردم است در امر ساماندهی تابلوی وکلا پیش قدم شود، بسیاری از اقشار نظیر پزشکان هم سعی بر رعایت قانون در این خصوص خواهند داشت.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم را مهمترین تکالیف دادستانی در دستگاه قضا دانست و گفت: دادستان محافظ منافع عام بوده و سعی دارد با رعایت قانون این مهم را در جامعه پاسداری کند.

نعیمی نژاد با اشاره به تعدد تابلوهای معرفی مشاغل در سطح شهر یزد و نادیده شدن حقوق شهروندان در این خصوص، تصریح کرد: راه اندازی سامانه آنلاین به منظور معرفی و ارتباط گیری با وکلا از جمله راهکارهای موثر در این خصوص و همچنین ساماندهی تابلوی وکلا در سطح شهر یزد است.

این مسئول با اشاره به اهمیت جلب نظر کانون وکلا در بحث ساماندهی تابلوهای این صنف، تصریح کرد: پیشنهاد می کنم مدیریت شهری یزد یک بار دیگر پیشنهادات خود را برای زیباسازی و رعایت حقوق شهروندان در این خصوص ارائه و حقوقدانان هم با خط کش قانون، این مهم را تطبیق دهند تا در صورت داشتن حق قانونی شورای شهر، همه اقشار و اصناف باید از آن تبعیت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تقویت زیرساخت های تجارت الکترونیک یکی از برکات کرونا است، تأکید کرد: خرید و فروش و ارائه خدمات در فضای مجازی از جمله دستاوردهای عصر امروز است که شاید بتوان از این ظرفیت در بحث آدرس دهی و معرفی مشاغل نیز استفاده کرد.

معاون دادستان یزد در پایان گفت: پیشنهاد می شود کانون وکلا استان یزد ساز و کار لازم برای راه اندازی سامانه مجازی معرفی وکلای تحت پوشش را ایجاد و در این امر پیشگام باشد.

منبع

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.