وکیل قلابی در گلستان به دام افتاد

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری وکیل قلابی در استان خبر داد و گفت: این فرد دست کم از ۵۰ نفر کلاهبرداری کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی هاشمیان اظهارکرد: وکیل قلابی که از ۵۰ نفر کلاهبرداری کرده بود در گلستان به دام افتاد.

وی افزود: این فرد با سوء استفاده از تشابه فامیلی با چند تن از وکلای استان، وکالت نامه جعلی به افراد ارائه می داد و از این طریق کلاهبرداری می کرد.

هاشمیان ادامه داد: این فرد پس از آن لو رفت که یکی از موکلانش به او شک کرد و با مراجعه به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، موضوع را گزارش داد.

وی بیان کرد: کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان در بررسی ها متوجه شدن این فرد علاوه بر جعل عنوان وکیل و سوء استفاده از تشابه نام خانوادگی با چند تن از وکلای استان، در منزلش دفتر کار ایجاد کرده بود و با معرفی خود در محافل و نشست ها به عنوان وکیل، حق الوکاله های چند ۱۰ میلیونی از مردم می گرفت بدون این که در پرونده ها کاری از پیش ببرد.

هاشمیان ادامه داد: در بازرسی از دفتر کار این فرد که حتی دیپلم هم نداشت حدود ۱۵۰ پرونده، اوراق قضایی وکالتنامه جعلی و فرم های وکالت نامه کشف و ضبط شد.

وی با بیان این که پرونده در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای گرگان در حال رسیدگی است گفت: افرادی که به این شیوه فریب خورده اند به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مراجعه کنند.

هاشمیان به هم استانی ها توصیه کرد: اصالت وکلا را از کانون وکلا و مرکز مشاوران حقوقی و وکلا استعلام بگیرند و اگر درباره هویت کسانی که خود را وکیل معرفی می کنند شک دارند به حفاظت و اطلاعات دادگستری ها و دادسراهای استان مراجعه کنند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.